GA0603A330JBCAR31G
Mfr.Part #
GA0603A330JBCAR31G
Description
CAP CER 33PF 200V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Capacitance :
33pF
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±5%
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 33pF