GA0603A2R7BBCAT31G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GA0603A2R7BBCAT31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2.7PF 200V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±0.1pF
Capacitance :
2.7pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
200V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
Automotive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Series :
GA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~150°C
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.1pF 2.7pF