GA0603A2R7BBBAR31G
Mfr.Part #
GA0603A2R7BBBAR31G
Description
CAP CER 2.7PF 100V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
2.7pF
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
100V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.1pF 2.7pF