GA0603A2R2BBAAT31G
Mfr.Part #
GA0603A2R2BBAAT31G
Description
CAP CER 2.2PF 50V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Tolerance :
±0.1pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
2.2pF
ROHS3 Compliant
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.1pF 2.2pF