GA0603A271KBBAT31G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GA0603A271KBBAT31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 270PF 100V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±10%
Applications :
Automotive
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
GA
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
270pF
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±10% 270pF