GA0603A1R5DBAAR31G
Mfr.Part #
GA0603A1R5DBAAR31G
Description
CAP CER 1.5PF 50V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±0.5pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
1.5pF
Voltage - Rated :
50V
GA
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.5pF 1.5pF