GA0603A1R2CXCAC31G
Mfr.Part #
GA0603A1R2CXCAC31G
Description
CAP CER 1.2PF 200V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
1.2pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Tolerance :
±0.25pF
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.25pF 1.2pF