GA0603A181FXCAT31G
Mfr.Part #
GA0603A181FXCAT31G
Description
CAP CER 180PF 200V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Capacitance :
180pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±1% 180pF