GA0603A101JBCAT31G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GA0603A101JBCAT31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 200V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
100pF
Voltage - Rated :
200V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
Automotive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Series :
GA
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 100pF