GA0603A100GBAAR31G
Mfr.Part #
GA0603A100GBAAR31G
Description
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Capacitance :
10pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±2% 10pF