GA0402Y471JXAAP31G
Mfr.Part #
GA0402Y471JXAAP31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 470PF 50V X7R 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Capacitance :
470pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V
Applications :
Automotive
GA 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm X7R ±5% 470pF