GA0402Y331MXJAC31G
Mfr.Part #
GA0402Y331MXJAC31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 330PF 16V X7R 0402
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Capacitance :
330pF
Applications :
Automotive
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
GA 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm X7R ±20% 330pF