GA0402H682KXXAC31G
Mfr.Part #
GA0402H682KXXAC31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 6800PF 25V X8R 0402
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
6800pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
X8R
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
GA 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm X8R ±10% 6800pF