GA0402H561MXBAC31G
Mfr.Part #
GA0402H561MXBAC31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 560PF 100V X8R 0402
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±20%
Capacitance :
560pF
Voltage - Rated :
100V
GA 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm X8R ±20% 560pF