GA0402H561MXAAP31G
Mfr.Part #
GA0402H561MXAAP31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 560PF 50V X8R 0402
Temperature Coefficient :
X8R
Capacitance :
560pF
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
GA 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm X8R ±20% 560pF