GA0402D150KXXAC31M
Mfr.Part #
GA0402D150KXXAC31M
Description
CAP CER 15PF 25V HI FREQ 0402
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.024 0.61mm
Capacitance :
15pF
Applications :
Automotive
GA 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm C0G NP0 ±10% 15pF