GA0402D150GEXAO34G
Mfr.Part #
GA0402D150GEXAO34G
Description
CAPACITOR CER HI FREQ 0402
Thickness (Max) :
0.024 0.61mm
Capacitance :
15pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Epoxy Mountable
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
Tolerance :
±2%
GA 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm C0G NP0 ±2% 15pF