GA0402D120FEBAO34G
Mfr.Part #
GA0402D120FEBAO34G
Description
CAPACITOR CER HI FREQ 0402
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
GA
Feature :
Epoxy Mountable
Capacitance :
12pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.024 0.61mm
GA 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm C0G NP0 ±1% 12pF