GA0402D100KXBAC31M
Mfr.Part #
GA0402D100KXBAC31M
Description
CAP CER 10PF 100V HI FREQ 0402
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
10pF
Thickness (Max) :
0.024 0.61mm
Ratings :
AEC-Q200
GA 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm C0G NP0 ±10% 10pF