GA0402D100GXBAC31M
Mfr.Part #
GA0402D100GXBAC31M
Description
CAP CER 10PF 100V HI FREQ 0402
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
10pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.024 0.61mm
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
GA 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm C0G NP0 ±2% 10pF