GA0402D100FXAAC31M
Mfr.Part #
GA0402D100FXAAC31M
Description
CAP CER 10PF 50V HI FREQ 0402
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
10pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.024 0.61mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
Automotive
GA 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm C0G NP0 ±1% 10pF