GA0402D100FEXAO34G
Mfr.Part #
GA0402D100FEXAO34G
Description
CAPACITOR CER HI FREQ 0402
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
Epoxy Mountable
Thickness (Max) :
0.024 0.61mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
10pF
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
GA 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm C0G NP0 ±1% 10pF