GA0402A820JXAAC31G
Mfr.Part #
GA0402A820JXAAC31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 0402
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Capacitance :
82pF
AEC-Q200
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
GA 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±5% 82pF