GA0402A270FXBAC31G
Mfr.Part #
GA0402A270FXBAC31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 27PF 100V C0G/NP0 0402
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
27pF
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
GA 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±1% 27pF