GA0402A180GEBAI34G
Mfr.Part #
GA0402A180GEBAI34G
Description
CAPACITOR CER 0402
Ceramic Capacitors
Feature :
Epoxy Mountable
Capacitance :
18pF
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
GA 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±2% 18pF