GA0402A180FEBAO34G
Mfr.Part #
GA0402A180FEBAO34G
Description
CAPACITOR CER 0402
Capacitance :
18pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
Automotive
Feature :
Epoxy Mountable
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
GA 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±1% 18pF