GA0402A151JXAAC31G
Mfr.Part #
GA0402A151JXAAC31G
Description
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
150pF
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
GA 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±5% 150pF