GA0402A150KEXAI34G
Mfr.Part #
GA0402A150KEXAI34G
Description
CAPACITOR CER 0402
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Feature :
Epoxy Mountable
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Capacitance :
15pF
GA 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±10% 15pF