GA0402A150GEBAO34G
Mfr.Part #
GA0402A150GEBAO34G
Description
CAPACITOR CER 0402
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Capacitance :
15pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Epoxy Mountable
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
GA 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±2% 15pF