GA0402A150FEAAI34G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GA0402A150FEAAI34G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Description
CAPACITOR CER 0402
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
Epoxy Mountable
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Series :
GA
Capacitance :
15pF
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
Automotive
GA 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±1% 15pF