GA0402A100JEXAO34G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GA0402A100JEXAO34G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Description
CAPACITOR CER 0402
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
10pF
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive
Series :
GA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
Epoxy Mountable
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
GA 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±5% 10pF