G51M07-P14LCC0-0030
Mfr.Part #
G51M07-P14LCC0-0030
Description
CONN RCPT FMALE 14P SOLDER CUP
Stock
10
In Stock :
10
Mounting Type :
Panel Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
ODU MEDI-SNAP®
Applications :
Industrial, Medical, Military, Testing Equipment and Measurement
Fastening Type :
Push-Pull
Factory Lead Time :
3 Weeks
Number of Positions :
14
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
Solder Cup
Packaging :
Color :
Gray, White
Operating Temperature :
-50°C~120°C
Orientation :
0
Shell Material :
Polysulfone (PSU)
Insert Material :
Polyetheretherketone (PEEK)
ODU G51M07-P14LCC0-0030
Receptacle, Female Sockets Polysulfone (PSU) Panel Mount 14 Positions Solder Cup Gold Bulk 0 Push-Pull
G51M07-P14LCC0-0030 Overview
G51M07-P14LCC0-0030 Features
ODU MEDI-SNAP® series
G51M07-P14LCC0-0030 Applications
There are a lot of ODU
G51M07-P14LCC0-0030 Circular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER