G3VM-401DY(TR)
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
G3VM-401DY(TR)
Manufacturer
Omron Electronic Components
Package / Case
4-SMD (0.300, 7.62mm)
Datasheet
Download
Description
SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-400V
Manufacturer :
Omron Electronic Components
Product Category :
Solid State Relays
Factory Lead Time :
26 Weeks
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
On-State Resistance (Max) :
35Ohm
Published :
Max Input Voltage :
1.75V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Output Type :
AC, DC
Termination Style :
Gull wing
Throw Configuration :
SPST
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Output Voltage :
320V
Series :
G3VM
Voltage - Load :
0V~400V
Number of Pins :
4
Max Output Current :
120mA
Package / Case :
4-SMD (0.300, 7.62mm)
Mount :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Optoelectronic Device Type :
TRANSISTOR OUTPUT SSR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Relay Type :
Relay
Voltage - Input :
1.63VDC
Mounting Type :
Surface Mount
Max Input Current :
20mA
Resistance :
35Ohm
Termination :
Gull wing
Datasheets
G3VM-401DY(TR)
Introducing Solid State Relays Omron Electronic Components G3VM-401DY(TR) from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Circuit:SPST-NO (1 Form A), Number of Pins:4, Package / Case:4-SMD (0.300, 7.62mm), Mounting Type:Surface Mount, G3VM-401DY(TR) pinout, G3VM-401DY(TR) datasheet PDF, G3VM-401DY(TR) amp .Beyond Solid State Relays Omron Electronic Components G3VM-401DY(TR) ,we also offer AQY412SX, AQW214EH, AQY211G2SX, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.