G3TC-OAC15A DC15
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
G3TC-OAC15A DC15
Manufacturer
Omron Automation
Description
AC OUTPUT MODULE 3A
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
I/O Relay Modules
Turn Off Time :
1/2 Cycle + 1ms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Hold Down Screw
Style :
Standard
Turn On Time :
1/2 Cycle + 1ms
Series :
G3TC
Voltage - Output :
75V~280VAC
Color :
Black
Current - Input :
18mA
Published :
Type :
AC Output Module
Voltage - Input :
15VDC
Current - Output :
3A