G3TB-OD201P-US DC5-24
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
G3TB-OD201P-US DC5-24
Manufacturer
Omron Automation
Description
DC OUTPUT MODULE 1.5A
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
I/O Relay Modules
Turn Off Time :
2ms
Factory Lead Time :
8 Weeks
Type :
DC Output Module
Voltage - Input :
5V~24VDC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Color :
Red
Current - Input :
5mA
Voltage - Output :
40V~200VDC
Feature :
Status LED(s)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
G3TB
Current - Output :
1.5A