G3M-202PL-US-4 DC24
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
G3M-202PL-US-4 DC24
Manufacturer
Omron Automation
Package / Case
4-SIP
Datasheet
Download
Description
SSR RELAY SPST-NO 2A 75-264V
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Solid State Relays
Output Type :
AC
Additional Feature :
UL RECOGNIZED
Package / Case :
4-SIP
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Load :
75V~264V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination Style :
PC Pin
Voltage - Input :
19.2V~28.8VDC
Operating Temperature (Max) :
80°C
Load Current :
2A
Packaging :
Bulk
On-State Current-Max :
2A
HTS Code :
Published :
Number of Elements :
1
Series :
G3M
Reach Compliance Code :
Unknown
Optoelectronic Device Type :
TRIGGER OUTPUT SSR
Operating Temperature (Min) :
-30°C
Isolation Voltage-Max :
2000V