G125-MW30150M94
Mfr.Part #
G125-MW30150M94
Description
1.25MM M/M ON 30AWG 150MM
Product Category :
Contact Finish :
Gold
Insulation Resistance :
1GOhm
Series :
Gecko
Current Rating :
2A
Contact Material :
Brass
Insulation :
Insulated
Contact Finish Thickness :
8.00μin 0.203μm
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
120V
Contact End :
Pin to Pin
Pitch :
1.25mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Color :
White
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Gender :
Male
ECCN Code :
EAR99
Wire Gauge :
30 AWG
Number of Rows :
1
Length :
5.90 149.86mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Termination :
Crimp
Wire/Cable Gauge :
30 AWG