G125-MW10150M94
Mfr.Part #
G125-MW10150M94
Description
1.25MM M/M ON 26AWG 150MM
Stock
104
In Stock :
104
Product Category :
Max Operating Temperature :
150°C
Contact Finish Thickness :
8.00μin 0.203μm
Contact Material :
Brass
Published :
2013
Series :
Gecko
Contact Gender :
Male
Number of Rows :
1
Current Rating :
2A
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
120V
Wire/Cable Gauge :
26 AWG
Voltage - Rated DC :
450V
Pitch :
1.25mm
REACH SVHC :
No SVHC
Length :
5.90 149.86mm
Insulation :
Insulated
Factory Lead Time :
9 Weeks
Cable Length :
150.0124mm
Wire Gauge :
26 AWG
Connector Type A :
Crimp
Min Operating Temperature :
-65°C