G11M07-P12LCC9-0070
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
G11M07-P12LCC9-0070
Manufacturer
ODU
Description
CONN RCPT FMALE 12P SOLDER CUP
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
ODU
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Contact Finish - Mating :
Gold
Fastening Type :
Push-Pull
Operating Temperature :
-50°C~120°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Positions :
12
Orientation :
0
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
Factory Lead Time :
3 Weeks
Shielding :
Unshielded
Shell Size - Insert :
Insert Material :
Polyetheretherketone (PEEK)
Color :
Gray
Termination :
Solder Cup
Packaging :
Bulk
Applications :
Industrial, Medical, Testing Equipment and Measurement
Mounting Feature :
Bulkhead - Rear Side Nut
Mounting Type :
Panel Mount
Contact Material :
Brass
Series :
ODU MEDI-SNAP®
Shell Material :
Polysulfone (PSU)
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
ODU G11M07-P12LCC9-0070
Receptacle, Female Sockets Polysulfone (PSU) Panel Mount 12 Positions Solder Cup Gold Bulk 0 Push-Pull
G11M07-P12LCC9-0070 Overview
G11M07-P12LCC9-0070 Features
ODU MEDI-SNAP® series
G11M07-P12LCC9-0070 Applications
There are a lot of ODU
G11M07-P12LCC9-0070 Circular Connectors applications.
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER