G11L0C-P10LCC0-0000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
G11L0C-P10LCC0-0000
Manufacturer
ODU
Description
CONN RCPT FMALE 10P SOLDER CUP
Stock
2
In Stock :
2
Manufacturer :
ODU
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Contact Finish - Mating :
Gold
Shielding :
Shielded
Color :
Silver
Applications :
Industrial, Medical, Military, Testing Equipment and Measurement
Mounting Feature :
Bulkhead - Rear Side Nut
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
Orientation :
0
Mounting Type :
Panel Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Ground
Number of Positions :
10
Series :
ODU MINI-SNAP® L
Shell Material :
Brass
Fastening Type :
Push-Pull
Factory Lead Time :
5 Weeks
Insert Material :
Polyetheretherketone (PEEK)
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Termination :
Solder Cup
Shell Finish :
Chrome over Nickel
Shell Size - Insert :
1
ODU G11L0C-P10LCC0-0000
Receptacle, Female Sockets Brass Panel Mount 10 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk 0 Push-Pull
G11L0C-P10LCC0-0000 Overview
G11L0C-P10LCC0-0000 Features
ODU MINI-SNAP® L series
G11L0C-P10LCC0-0000 Applications
There are a lot of ODU
G11L0C-P10LCC0-0000 Circular Connectors applications.
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER