G025-N7H183012
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
G025-N7H183012
Manufacturer
LEDdynamics, Inc.
Description
LIGHT ENGINE 3000K 80CRI 120MA
Manufacturer :
LEDdynamics, Inc.
Product Category :
Series :
Wavelength :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
Size / Dimension :
25.40mm L x 25.40mm W
Current - Max :
120mA
CRI (Color Rendering Index) :
80
Light Emitting Surface (LES) :
Product Status :
Active
Current - Test :
Base Product Number :
G025-N7
Viewing Angle :
150°
Features :
Configuration :
Square
Color :
White, Warm
Temperature - Test :
Type :
LED Engine
Lumens/Watt @ Current - Test :
Lens Type :
Flat
Package :
Tray
CCT (K) :
3000K
Height :
2.80mm
Datasheets
G025-N7H183012
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LED CONST CURRENT RESISTOR 30MA
    LED CONST CURRENT RESISTOR 20MA
    LED CONST CURRENT RESISTOR 25MA