FY2500055
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FY2500055
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Crystals
Operating Mode :
Fundamental
Frequency :
25MHz
Surface Mount :
yes
Operating Frequency :
25MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
AT-CUT; TR
Frequency Stability :
±30ppm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
SaRonix-eCera™ FY
Factory Lead Time :
17 Weeks
Load Capacitance :
20pF
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Physical Dimension :
L5.0XB3.2XH0.9 (mm)/L0.197XB0.126XH0.035 (inch)
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Drive Level :
10 µW
HTS Code :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm