FY1020003
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FY1020003
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 10.2400MHZ 20PF SMD
Stock
895
In Stock :
895
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Crystals
Operating Mode :
Fundamental
Physical Dimension :
L5.0XB3.2XH0.9 (mm)/L0.197XB0.126XH0.035 (inch)
Drive Level :
10 µW
Type :
MHz Crystal
Additional Feature :
AT-CUT; TR
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency Stability :
±30ppm
Load Capacitance :
20pF
Surface Mount :
yes
Series :
SaRonix-eCera™ FY
Frequency :
10.24MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Frequency :
10.2MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm