FXUWB20.01.0100C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FXUWB20.01.0100C
Manufacturer
Taoglas
Description
ULTRA WIDE BAND FLEX ANTENNA 3.1
Stock
67
In Stock :
67
Manufacturer :
Taoglas
Product Category :
RF Antennas
Applications :
UWB
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Gain :
4.2dBi, 5.8dBi, 6.6dBi
Feature :
Cable - 100mm
Number of Bands :
3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power - Max :
10W
Frequency Group :
SHF f > 4GHz
Antenna Type :
FlexPIFA
VSWR :
Frequency Range :
3.1GHz~5GHz 6GHz~8.2GHz 8.2GHz~10.3GHz
Height (Max) :
0.004 0.10mm
Frequency (Center/Band) :
4.05GHz 7.1GHz 9.25GHz
Factory Lead Time :
8 Weeks
Termination :
SMA Male
Datasheets
FXUWB20.01.0100C
Taoglas FXUWB20.01.0100C
3 Bands FlexPIFA SHF f > 4GHz Surface Mount SMA Male 4.05GHz 7.1GHz 9.25GHz 4.2dBi, 5.8dBi, 6.6dBi 0.004 0.10mm UWB