FXP75.07.0045B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FXP75.07.0045B
Manufacturer
Taoglas
Description
RF ANT 2.4GHZ FLAT IPEX 45MM
Stock
779
In Stock :
779
Manufacturer :
Taoglas
Product Category :
RF Antennas
Power - Max :
2W
RF Family/Standard :
Bluetooth
Frequency Group :
UHF 2GHz~3GHz
Frequency (Center/Band) :
2.4GHz
Impedance :
50Ohm
Series :
Atom
Mount :
Adhesive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Height :
228.6μm
Gain :
2.5dBi
VSWR :
2
Frequency Range :
2.4GHz~2.5GHz
Frequency :
2.5GHz
Number of Bands :
1
Packaging :
Bulk
Max Frequency :
2.5GHz
Antenna Type :
Flat Patch
Applications :
Bluetooth
Termination :
U.FL (UMCC), IPEX MHF1
Mounting Type :
Adhesive
Height (Max) :
0.009 0.24mm
Max Power Dissipation :
2W
Datasheets
FXP75.07.0045B
Taoglas FXP75.07.0045B
1 Bands Flat Patch UHF 2GHz~3GHz Adhesive U.FL (UMCC), IPEX MHF1 2.4GHz 2.5dBi Bulk 0.009 0.24mm Bluetooth