FX6-50S-0.8SV2
Mfr.Part #
FX6-50S-0.8SV2
Description
CONN RCPT 50POS SMD GOLD
Pitch :
0.031 0.80mm
Height Above Board :
0.236 6.00mm
HTS Code :
Number of Positions :
50
Connector Type :
Receptacle, Center Strip Contacts
Stack Height (Mating) :
7mm 8mm 9mm
ECCN Code :
EAR99
Feature :
Board Guide
10 Weeks
Mount :
2
Datasheets
FX6-50S-0.8SV2
Hirose FX6-50S-0.8SV2
Receptacle, Center Strip Contacts Tape & Reel (TR) 2 Rows 0.031 0.80mm Surface Mount 50 Positions FX6 Gold