FW6000003
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FW6000003
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 60.0000MHZ 7PF SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Crystals
Additional Feature :
AT-CUT; TR
Series :
SaRonix-eCera™ FW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Physical Dimension :
L2.05XB1.65XH0.45 (mm)/L0.081XB0.065XH0.018 (inch)
Frequency :
60MHz
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Load Capacitance :
7pF
Surface Mount :
yes
Frequency Stability :
±40ppm
HTS Code :
Drive Level :
10 µW
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Operating Frequency :
60MHz
Factory Lead Time :
17 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm