FT5CNDPK19.44-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FT5CNDPK19.44-T1
Manufacturer
Fox Electronics
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC TCXO 19.4400MHZ SNWV
Manufacturer :
Fox Electronics
Product Category :
Oscillators
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Type :
TCXO
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Output :
Clipped Sine Wave
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Series :
FOX914
Current - Supply (Max) :
2mA
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
19.44MHz
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Voltage - Supply :
3V
Frequency Stability :
±2.5ppm