FST-26.75A-17
Mfr.Part #
FST-26.75A-17
Description
CABLE FLXSTRP 17POS 2.54MM 6.75"
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Base Product Number :
FST
Resistance :
49.9 Ohm
Package :
Bulk
Power Rating :
0.25 W
Termination Style :
Completely Exposed Wires on Both Sides
Resistance Tolerance :
1
Product Status :
Active
Number of Conductors :
17
Length :
6.750 (171.45mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Length - Exposed Ends :
0.125 (3.18mm)
Pitch :
0.100 (2.54mm)
Series :
Product Length :
Cable Type :
Flexstrip
Temperature Coefficient :
25.0000 ppm/°C
Datasheets
FST-26.75A-17
Flexstrip 17 -- Completely Exposed Wires on Both Sides FFC FPC Cable 6.750 171.45mm 0.25W 49.9Ohm