FSRB100060RTB00B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FSRB100060RTB00B
Manufacturer
Murata Electronics
Description
FERRITE CORE 316 OHM SOLID 6MM
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Cable Ferrites
Radiation Hardening :
No
Height :
6mm
Type :
Round
Diameter :
10mm
Design :
Solid
Material :
RT
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Free Hanging
Resistance :
316Ohm
Length :
0.236 6.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
FSRB
Outside Diameter :
10 mm
Diameter - Inner :
0.236 Dia (6.00mm)
Impedance @ Frequency :
316Ohm @ 100MHz
Diameter - Inside :
6 mm
Test Frequency :
100MHz
Impedance :
316Ohm
Packaging :
Bulk
Mount :
Free Hanging
Outer Dimension :
0.394 Dia (10.00mm)